Antimony 2016

Úvod » Kalendář akcí » Antimony 2016

Sportovně branná soutěž se zaměřením na týmovou spolupráci, orientaci v terénu, maskování, skrytý přesun na určená místa, fyzickou a psychickou zdatnost, vytrvalost a zdravovědu.

Všichni účastníci soutěže - výsadkáři, naháněči, piloti, řidiči, organizátoři i hosté se soutěže účastní na vlastní nebezpečí a odpovědnost a jsou povinni přísně dodržovat bezpečnostní opatření v průběhu celé soutěže, což stvrzují svým podpisem při prezentaci.

Příjezd na soutěž a prezentace podle časového plánu soutěže.

Dále jsou všichni povinni respektovat soukromé vlastnictví vymezené oplocením.

Operace Antimony (anglický název pro kov antimon) je krycí označení pro paradesantní výsadek vyslaný v říjnu 1942 z Anglie na území Protektorátu Čechy a Morava. Výsadek byl organizován zpravodajským odborem exilového Ministerstva národní obrany a byl řazen do druhé vlny výsadků.
Hlavním úkolem byla zpravodajská činnost, v rámci níž mělo být obnoveno spojení mezi domácím odbojem a exilem, přerušené heydrichiádou. Skupina působila v té době jako jediná v protektorátu, převážně v oblasti Českého ráje a Podkrkonoší. V obtížných podmínkách dokázala kontaktovat Vladimíra Krajinu a navázat spojení s Londýnem. V lednu1943 však byla kvůli konfidentovi prozrazena a zlikvidována.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Operace_Antimony

 

 

 

 

 

 

Zpět na výpis


Jednota liberecký kraj

benatska
lbc
Grabstejn-veterina
pcr
pluk-chem-bio-ochrany
sdruzeni-sever
muzeum-smrzovka
nf-legie-100
nisa-air
novy-bor
letiste
mo
frydlant
krhs
kvvl
bpr
diamo
elset
alliance
archa13
http://www.vhu.cz/
logo_KVH
100_100_dark