ANTIMONY 2017

Úvod » Kalendář akcí » ANTIMONY 2017

Minulý víkend, 9. a 10. 6., proběhla ve spolupráci s Aliancí Military Clubs ČR každoroční akce Antimony, sportovně branná soutěž na počest výsadkové skupiny Antimony z roku 1942.

Účastníci se sešli v pátek na koupališti v Novém Boru. Byli seznámeni s průběhem akce, proběhla kontrola a doplnění výzbroje a výstroje. V půl 8 ráno začal hromadný přesun na letiště Mimoň – Hradčany. Z jednotlivých skupin, výsadkáři, nahaněči a ilegální imigranti, se pak vytvořily týmy po třech, které byly postupně vysazovány na neznámá místa, buď za pomocí vrtulníku nebo obrněného průzkumného vozidla BRDM. Po nahlášení polohy svému veliteli dostal každý tým speciální úkol (mapování terénu, obrana vozidla BRDM, navázání spojení s imigranty a odbojem atd.). Ne všem výsadkům se však povedlo vyhnout se kontaktu s nahaněči, čelit museli i výborně maskovaným sniperům. 
Vyvrcholením celé akce byl pak přepad kolony provedený kompletní jednotkou výsadkářů.

Navzdory horkému počasí všechny skupiny úspěšně dokončily svůj úkol a vrátily se ve zdraví zpět na letiště.

 Za spolupráci na hladkém průběhu celé akce bychom rádi poděkovali PČR Nový Bor, PČR Česká Lípa a PČR Liberec, Petrovi Nejedlému a společnosti Nisa Air.

Zpět na výpis


Bára

benatska
lbc
Grabstejn-veterina
pcr
pluk-chem-bio-ochrany
sdruzeni-sever
muzeum-smrzovka
nf-legie-100
nisa-air
novy-bor
letiste
mo
frydlant
krhs
kvvl
bpr
diamo
elset
alliance
archa13
http://www.vhu.cz/
logo_KVH
100_100_dark